Samimiyet:

İçten olma durumu, içtenlik. Kanıtlamaya ve açıklamaya ihtiyaç duyulmayan, yapmacık olanı insanın üzerinde çok kötü duran davranış. İçi dışı bir olma…

Samimi Tiyatro;

“Samimiyet İçin Denemeler’in hareket alanıdır. Samimiyet İçin Denemeler bir tiyatro hareketidir.” Hikayesi şöyle…

On beş yılı aşkın bir süredir tiyatro ile ilgili soru’n’lara aranan cevaplar ve etkili gidiş yolunun sonunda; oyuncularda ve dolayısıyla seyircide var olan baskı ve korkuları ortadan kaldırmak için özel olarak tasarlanmış bir takım yaklaşımlar geliştirmek gerektiğini anladık. Bu noktada bir anahtar sözcüğe ihtiyacımız vardı… “Nasıl?” Yani; ne yapmanız gerektiğini biliyor ama nasıl yapmanız gerektiğini bilmiyorsanız, yapamazsınız.

Tam da bu noktada Serhat ÜSTÜNDAĞ adında bir deli, Üsküdar’ın Selimiye Mahallesi’nin tam ortasında, Otuz yıldır kullanılmayan bir depoyu aldı ve Mahallenin tiyatrosunu kurdu ve dedi ki;

“Yeni, özgün ve gelenekselin aksine; sanatçıların deneylerini rahatlıkla sergileyebilecekleri bir teknik düzende, tiyatro nerede yok ise; biz oradayız… Sokakta, apartman boşluğunda, depoda, çatıda, otobüs durağında… Sahne her yerde…”

Mekan

300 m2 toplam alanda; 80 Kişilik tiyatro salonumuz, sergi alanımız ve kafeteryamızla siz değerli sanatseverleri bekliyoruz.

Kafeterya menüsü için tıklayın.